Klant login
Log in
Registreer
Het aanmaken van een account heeft vele voordelen:
- Bekijk bestelling en verzendstatus
- Bekijk bestelgeschiedenis
- Reken sneller af
Winkelwagen
Subtotaal winkelwagen
U heeft geen product(en) in uw winkelwagen.
Talen
Dafalgan 500mg Odis Tabl 16
Terugbetaalbaar
Als je recht hebt op een terugbetaling voor dit geneesmiddel, betaal je in de apotheek een verlaagde prijs en niet de prijs die op onze webshop vermeld staat.
Terugbetalingstarief
€ 5,05 (6% inclusief btw)
Verhoogde tegemoetkoming
€ 5,05 (6% inclusief btw)
Dit product moet worden goedgekeurd door de apotheker.
Maximum toegelaten hoeveelheid in winkelwagen bereikt
Onmiddellijk beschikbaar
In geval van een overdosis of het per ongeluk nemen van een te hoge dosis, raadpleeg dan onmiddellijk uw arts. Dit geneesmiddel bevat paracetamol. Andere geneesmiddelen bevatten ook paracetamol. Controleer of u geen andere geneesmiddelen gebruikt die paracetamol bevatten, ook deze die zonder voorschrift zijn verkregen. Combineer ze niet om de aanbevolen dagelijkse dosis niet te overschrijden. (zie rubriek 3 "Hoe neemt u dit middel in?"). Als de pijn langer dan 5 dagen aanhoudt, of de koorts langer dan 3 dagen, of in het geval van onvoldoende werkzaamheid of als er zich andere tekenen voordoen, ga dan niet verder met de behandeling zonder uw arts te raadplegen. In geval van acute koorts of tekenen van een secundaire infectie of aanhoudende klachten moet u een arts raadplegen. Langdurig, incorrect en/of hoog gedoseerd gebruik van dit geneesmiddel bij patiënten met chronische hoofdpijn kan leiden tot hoofdpijn of deze verergeren. U dient uw dosis pijnstillers niet te verhogen, maar uw arts te raadplegen Informeer uw arts of apotheker voordat udit geneesmiddel inneemt indien één van de volgende aandoeningen bij u van toepassing is: als uw leverfunctie licht tot matig verstoord is, in geval van nierinsufficiëntie, in geval van het syndroom van Gilbert (niet-hemolytische familiale geelzucht), of als u lijdt aan chronisch alcoholisme, als u samen met DAFALGAN ODIS andere geneesmiddelen inneemt die de leverfuncties beïnvloeden als u lijdt aan een glucose-6-fosfaat-dehydrogenase deficiëntie (G6PD) (wat kan leiden tot hemolytische anemie), als u voedingsstoornissen heeft [chronische ondervoeding (lage reserves aan leverglutathion), anorexia of cachexie (overmatig gewichtsverlies), vasten], in geval van dehydratatie (overmatig verlies van lichaamsvocht), als u lijdt aan acute, virale hepatitis of als deze aandoening wordt gediagnosticeerd tijdens het nemen van DAFALGAN ODIS. Overleg met uw arts omdat de behandeling met DAFALGAN ODIS mogelijk door uw arts moet worden stopgezet. Paracetamol kan ernstige huidreacties veroorzaken. Stop de behandeling en neem onmiddellijk contact op met uw arts als u huiduitslag of andere tekenen van allergie heeft. Neem onmiddellijk contact op met uw arts als u tijdens de behandeling met dit middel: een ernstige ziekte heeft, waaronder ernstige nierinsufficiëntie of sepsis (bloedvergiftiging, waarbij bacteriën die gifstoffen produceren zich in de bloedbaan verspreiden, wat leidt tot orgaanschade) of als u lijdt aan ondervoeding, chronisch alcoholisme of als u ook flucloxacilline (een antibioticum: een middel dat bacteriën doodt) gebruikt. Bij patiënten in deze situaties is een ernstige aandoening genaamd metabole acidose (bloed- en vochtafwijkingen waardoor uw bloed zuur wordt) gemeld wanneer: - paracetamol gedurende langere tijd in regelmatige doses wordt gebruikt - paracetamol samen met flucloxacilline wordt ingenomen. Symptomen van metabole acidose kunnen zijn: ernstige ademhalingsproblemen met diepe, snelle ademhaling, slaperigheid, misselijkheid en overgeven. RAADPLEEG IN GEVAL VAN TWIJFEL UW ARTS OF APOTHEKER.
Dit geneesmiddel is een analgeticum (het verlicht de pijn) en een antipyreticum (het verlaagt de
koorts). Dit geneesmiddel bevat paracetamol.
Het wordt gebruikt om pijn te bestrijden en/of de koorts te laten zakken in geval van bijvoorbeeld
hoofdpijn, griepachtige toestanden, tandpijn, spierpijn, pijnlijke menstruatie.
Het gebruik van DAFALGAN ODIS is geïndiceerd bij volwassenen en adolescenten met een gewicht
van meer dan 50 kg.
De werkzame stof in dit middel is paracetamol (als micro-ingekapselde paracetamol met
ethylcellulose), 500 mg voor één orodispergeerbare tablet.
De andere stoffen zijn:
Watervrij citroenzuur, natriumwaterstofcarbonaat, sorbitol (E 420), watervrij natriumcarbonaat,
comprimeerbare sucrose, crospovidon, natriumbenzoaat (E 211), sinaasaroma, aspartaam (E 951),
acesulfaamkalium.
Geneesmiddelen die de werking van DAFALGAN ODIS kunnen beïnvloeden:
probenecid (een geneesmiddel gebruikt voor de behandeling van jicht). Een dosisvermindering van DAFALGAN ODIS kan nodig zijn, omdat probenecid de serumspiegels van paracetamol verhoogt, fenobarbital, fenytoïne, carbamazepine, primidon (geneesmiddelen gebruikt voor de behandeling van epilepsie) en rifampicine (een geneesmiddel gebruikt voor de behandeling van tuberculose). Gelijktijdig gebruik van deze geneesmiddelen en paracetamol kan leiden tot leverbeschadiging, AZT (zidovudine, een geneesmiddel gebruikt voor de behandeling van HIV-infecties). Gelijktijdig gebruik van paracetamol en AZT verhoogt de neiging tot vermindering van de witte bloedcellen (neutropenie). DAFALGAN ODIS mag daarom alleen gelijktijdig met zidovudine worden gebruikt op medisch advies, metoclopramide (een geneesmiddel gebruikt voor de behandeling van misselijkheid) en andere geneesmiddelen die de maaglediging versnellen. Deze kunnen de opname en het effect van DAFALGAN ODIS verhogen. geneesmiddelen die de maaglediging vertragen. Deze kunnen de opname en het begin van het effect van DAFALGAN ODIS vertragen, colestyramine (een geneesmiddel gebruikt om verhoogde lipideniveaus in het serum te verlagen). Dit kan de opname en het begin van het effect van DAFALGAN ODIS verminderen. Neem daarom colestyramine niet binnen een uur na toediening van paracetamol in, orale anticoagulantia, vooral warfarine (bloedverdunnende geneesmiddelen). Herhaalde inname van paracetamol gedurende langer dan één week verhoogt de neiging tot bloedingen. Langdurige toediening van paracetamol mag daarom alleen onder medisch toezicht plaatsvinden. Af en toe paracetamol innemen heeft geen significante invloed op de neiging tot bloedingen, acetylsalicylzuur en salicylamide (geneesmiddelen voor de behandeling van pijn en koorts) en chlooramfenicol (een antibioticum). Het kan nodig zijn de dosering van acetylsalicylzuur, salicylamide en chlooramfenicol te verlagen, wat door een arts moet worden gedaan, flucloxacilline (een antibioticum: een middel dat bacteriën doodt), Dit kan zorgen voor een ernstig risico op bloed- en vochtafwijkingen (metabole acidosegenaamd, waardoor uw bloed zuur wordt) die dringend moeten worden behandeld (zie rubriek 2).
Zoals elk geneesmiddel kan ook dit geneesmiddel bijwerkingen hebben. Niet iedereen krijgt daarmee te maken.
Zelden voorkomende bijwerkingen: kunnen voorkomen bij minder dan 1 op de 1000 gebruikers
roodheid van de huid, huiduitslag, netelroos. De behandeling moet dan onmiddellijk worden gestopt, u moet uw arts op de hoogte brengen en nooit meer geneesmiddelen innemen die paracetamol bevatten.
puntbloedingen op de huid (purpura). De behandeling moet dan onmiddellijk worden gestopt, u moet uw arts raadplegen voordat u producten inneemt die paracetamol bevatten.
diarree, buikpijn.
Zeer zelden voorkomende bijwerkingen: kunnen voorkomen bij minder dan 1 op de 10.000 gebruikers
ernstige huidreacties. De behandeling moet dan onmiddellijk worden gestopt, u moet uw arts op de hoogte brengen en nooit meer geneesmiddelen innemen die paracetamol bevatten.
biologische veranderingen die een bloedonderzoek vereisen: leverfunctiestoornissen, abnormaal lage waarden van bepaalde witte bloedcellen of bepaalde bloedcellen zoals bloedplaatjes, die kunnen leiden tot neusbloedingen of bloedend tandvlees. Raadpleeg een arts in dergelijke gevallen.
Frequentie niet bekend: kan met de beschikbare gegevens niet worden bepaald
roodheid of allergische reacties met plots opzwellen van het gezicht en de hals, of plots onwel worden met een bloeddrukval. De behandeling moet dan onmiddellijk worden gestopt, u dient uw arts op de hoogte te brengen en nooit meer geneesmiddelen in te nemen die paracetamol bevatten.
overmatige (en langdurige) samentrekking van de luchtwegspieren, waardoor ademhalingsmoeilijkheden ontstaan.
toegenomen leverenzymen.
rode-paarse huidvlek die steeds op dezelfde plek terugkeert.
een ernstige aandoening die het bloed zuurder kan maken (metabole acidose genaamd) bij patiënten met een ernstige ziekte die paracetamol gebruiken (zie rubriek 2).
Het melden van bijwerkingen
Krijgt u last van bijwerkingen, neem dan contact op met uw arts, apotheker of verpleegkundige. Dit geldt ook voor bijwerkingen die niet in deze bijsluiter staan. U kunt de bijwerkingen ook melden via
DAFALGAN ODIS 500 mg, orodispergeerbare tablet
België:
Federaal Agentschap voor Geneesmiddelen en Gezondheidsproducten
www.fagg.be
Afdeling Vigilantie:
Website: www.eenbijwerkingmelden.be
e-mail: adr@ fagg-afmps.be
Door bijwerkingen te melden, helpt u ons om meer informatie te krijgen over de veiligheid van dit geneesmiddel.
- u bent allergisch voor een van de stoffen in dit geneesmiddel. Deze stoffen kunt u vinden in rubriek
6. - u heeft een ernstige leverziekte,
- in geval van fenylketonurie (een bij de geboorte gediagnosticeerde erfelijke ziekte), omwille van de
aanwezigheid van aspartaam, bron van fenylalanine.
Bent u zwanger, denkt u zwanger te zijn, wilt u zwanger zijn of geeft u borstvoeding? Neem dan contact op met uw arts of apotheker voordat u dit geneesmiddel gebruikt. Indien nodig, kan DAFALGAN ODIS worden gebruikt tijdens de zwangerschap en de borstvoeding. U moet de laagst mogelijke dosis gebruiken die uw pijn en/of koorts vermindert en deze voor een zo kort mogelijke tijd gebruiken. Neem contact op met uw arts als de pijn en/of koorts niet verminderen of als u het geneesmiddel vaker moet gebruiken. Het is mogelijk dat paracetamol de vruchtbaarheid bij vrouwen verandert, wat omkeerbaar is wanneer de behandeling wordt stopgezet.
Het is meestal niet nodig om meer dan 3 g paracetamol per dag te gebruiken, d.w.z. 6 tabletten per dag. In geval van hevigere pijn, en met het advies van uw arts, kan de totale dosis echter worden verhoogd tot 4 g per dag, d.w.z. 8 tabletten per dag. Echter: doses van meer dan 3 g paracetamol per dag vereisen medisch advies.
| CNK | 1609155 |
|---|---|
| Organisaties | UPSA Belgium SA/NV |
| Merken | Dafalgan |
| Breedte | 55 mm |
| Lengte | 75 mm |
| Diepte | 28 mm |
| Hoeveelheid verpakking | 16 |
| Actieve ingrediënten | paracetamol |
| Behoud | Kamertemperatuur (15°C - 25°C) |